Xiaomi Amazfit Bip Uzun Kullanım Sonuçları

Xiaomi Amazfit Bip Uzun Kullanım Sonuçları

2019 yılının ilk çeyreğinde, kullanmaya başladığım xiaomi amazfit bip akıllı bileklik hakkında uzun kullanımım sonucu düşüncelerimi bu yazıda topladım.

Alıp kutusundan çıkarır çıkarmaz şunu farkettim. Bileklik güzel ve şık duruyor. Kutusundan birde şarj ünitesi çıkıyor. Şarj ünitesinin dandik olduğunu gözlemledim. Hatta dedim yedek bi tane daha alayım, çünkü bu bozulacak gibi duruyor. Ama adamlar düşünceli tabi… Neden düşünceli? Sorusuna hemen az sonra cevap vereyim.

Aldım bilekliği telefonla eşleştirdim. Bazı sorunlar vardı. Xiaomi Amazfit Bip in Türkçe karakter sorunu varmış meğer. Ama telefonunuza indireceğiniz son sürümü değilde ( mart 2019 için söylüyorum ) farklı bir sürümünü kurarsanız bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

İlk Kurulumda, biraz zorlansamda yaklaşık 20 dk da olay tamamlanmıştı. Artık arayanları falan görmek istedim ama o da :s olmadı, sürümü değiştirince düzeldi.

İstediğiniz ayarlamaları yapabiliyorsunuz. Mesela alarm çalarken titresin mi? Mesajlar gösterilsin mi? Ya da hareketsizlik uyarısı versin mi? Buna benzer bazı özellikler mevcut işte…

Şarjının iyi gittiğini yorumlardan öğrenmiştim. Harbiden o dandik dediğim şarj ünitesini, akıllı bilekliği kullandığım 9 ay sonunda söylüyorum ki en fazla 10 kere prize takmışımdır. Çünkü bu ürünün, şarjı gayet uzun gidiyor. Yeni şarj ünitesini alıp başka bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Çünkü, şarj ettikten sonra nereye gittiğinizi unutuyorsunuz 🙂 o derece yani.

GPS inin olması bi avantaj… Koşu veya yürüyüş programını açtığınızda, GPS ile yol takibi yapıp size çizgi halinde gösterebiliyor. Şuradan itibaren bu güzergahı izledin der gibi bir şey yani. 🙂

Ayrıca saat modellerinden, beğenmediğiniz olursa internetten farklı bir şablon indirip kurabiliyorsunuz. Ama en güzelleri telefonun içinde olanlar demek de yanlış olmaz.

Şayet gene sorularınız veya düşünceleriniz olursa, sormaktan veya iletmekten çekinmeyiniz… Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle Esen kalın. Esen İnce… Aman püff neyse işte. Daha fazla iğrençleşmeden gideyim ben.

Bir cevap yazın