Uyap Eimza sorunu

Uyap Eimza sorunu

Uyap Eimza sorunu


UYAP (ulusal yargı ağı projesi) üzerinde karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de geçersiz elektronik imza sorunudur. Bu durum genellikle uyap ekranları açık olan personelin, eimzalı uyap dökümanını açtığı anda görüntülenmesini, ya da geç görüntülenmesini, ya da bilgisayarın tamamiyle donması sorununa yol açmaktadır. Evrakı açan kişi kapatmakta zorluk çeker ve geçersiz e-imza, eimza süresi bitmiş gibi bir sorunla karşılaşmaktadır. Bu durumda avukatlar özellikle, eimza süresi bittiği için sıkıntı yaşamaktadırlar.
Çözümü ise gayet basit: Nasıl? Eimza sorunu yaşanılan bilgisayar üzerinde, uyap açık durumda iken Ctrl + Alt + F11 tuşlarına basıldığında karşınıza gelen pencerede, önbelleği temizle tuşuna basarak, bahsedilen hatadan kurtulabilirsiniz.

uyap eimza sorunu
uyap eimza sorunu ve çözümü
Uyap’ı kapatıp açın, ya da bilgisayarı yeniden başlatın, sorunun düzeldiğini göreceksiniz. Saygılar 🙂

Uyap sorunu, eimza sorunu, eimzalı doküman açılmıyor, avukat eimza sorunu, eimza süresi geçmiş sorunu, eimza sorunu nasıl çözülür, süresi bitmiş eimza, uyap eimzalama sorunu, eimzalı doküman açılmıyor, uyap doküman sorunu nasıl çözülür, uyap eimza hatası, eimza sorununun çözümü, uyap dökümanın eimza, ulusal yargı ağı projesi eimza sorunu, elektronik imza sorunları, elektronik imza sorunlarının çözümü

Bir cevap yazın