Kemalpaşa Toki Evleri

Kemalpaşa Toki Evleri

Kemalpaşa Toki Evleri

Merhabalar. Geçtiğimiz hafta içerisinde gittiğim Kemalpaşa Toki Evlerinde nelerle karşılaştım bunu sizinle paylaşayım. Öncelikle İzmir Bornova tarafından Ankara yönüne doğru devam ediyorsunuz. Yaklaşık 15 – 20 dakika sonrasında ileride sanayi bölgesi gibi bir yer karşınıza geliyor. Sütçüler köyünü de geçiyorsunuz. Az ilerde Akalan Köyü karşınıza geliyor ve buradan bir sapak var. Sonra köye doğru devam ediyorsunuz… Biz köy merkezine doğru devam ettik. Oradaki kahvede oturan amcalar sağolsun yolu tarif etselerde yine gitmekte zorlandık diyebilirim. Çünkü ya biz yanlış yola girmiştik, ya da yol halen bozuk. Tarif ettikleri yolmuydu bilmem ama, sonunda Sütçüler köyünün içinden Toki Evlerine varabildik.

Buraya vardığımızda güvenlik bir abimiz bizi karşıladı. İçeri girmenin yasak olduğunu söylese de biz ısrar ede ede çalışma yapılmayan bir binaya girdik. İçerisi daha tam tamamlanmamış, tabiri caizse kaba inşaat bitmişti. Yerlerde ne parke vardı, ne de odalarda plastik bir şey. Her yer toz toprak. Evin içine bina girişi yerine 1. Kat balkonundan uzatılmış tahta kısımdan giriş yapmıştım.Evin salonu bir hayli güzel ve geniş demek yanlış olmaz. Balkon salondan açılan 1 tane, hem salon hem mutfak çıkışlı 1 tane olmak üzere 2 adet yer alıyor. İncelediğim evin 3+1 olduğunu düşünürsek, normal yani. Odalar ise yine bir hayli güzel. Tabi içerisi döşenince, tamamiyle yapılınca yine kontrol etmek gerekir. Dikkatimi çeken bir şey ise yatak odasının içerisinde ebeveyn banyosunun oluşuydu. Bu güzel düşünülmüştü. Ancak büyük banyonun biraz ufak olduğunu da söyleyebilirim. Aynı zamanda büyük banyo içerisinde bir tuvalet, ayrıca birde ufak tuvalet olacağını da söyleyebilirim.

Bina içerisinde 2 adet asansör de yer alıyor. Bu da güzel bir şey. Aynı şeyi Tire Toki Evlerinde de görmüştük. Tire Toki Evlerinde yer alan Yangın çıkışı, Kemalpaşa Toki Evlerinde bulunmuyor.

Binanın görünüşü bir hayli heybetli. Toki Binaları içerisinde cami, 16 derslikli ilkokul, 16 derslikli ortaokul yer alacağı ve sosyal alanlarda (tenis kortu, basket sahası, futbol sahası…gibi) olacak. Şu aşamada yolları henüz düzgün değil. Ancak yakınından geçen çevre yolu ileride tamamlanır ve ulaşım bir hayli kolay olur. Toki Kemalpaşa Evlerinin teslim tarihi 2019 diye düşünerek gittiysek de, sanırım 2020 yi felan bulabilir. Burada oturacak kişilerin Pazar alışverişlerini aşağısında bulunan Sütçüler köyü veya Artalan köyünde yapabileceği düşünülebilir. Aynı zamanda en yakın hastane ise kemalpaşanın içerisinde olduğunu hatırlıyorum. Tabi o zamana kadar sağlık ocağı açılmaz ise. Ve arabası olmayanlar için hemen dibine otobüs durağı gelmesi de muhtemel. Detaylar için videoyu izleyebilirsiniz. İyi seyirler ? güle güle

 

Bir cevap yazın