dinleyelim dediğimiz radyolar

yazmayalı uzun zaman oldu yine 🙂 ihmalin en dip kısmındayım. Bazı şarkılar bazen çok güzel gidiyor, öncelikle tarihsel zaman dediğimiz olaydan giriş yapayım. Eğitim bilimlerinde geçen bu terimi aynen şu şekilde öğrendik. 1990 yılında 20 yaşında olan birisi ile 2020 yılında 20 yaşında olan birisi arasında illaki fark vardır. Örnekleyecek olursa 90 lı yıllarda internet yeni yeni hayatımıza girmiş, çoğu kişi ulaşmakta zorluk yaşardı, şimdilerde ise herkesin cebinde. O zamanlar radyo dinlerken rastgele çıkan şarkıda insanlar daha çok mutlanmazlar mıydı, şu an ise erişim çok kolay, herkesin cebinde olan cihazlar sayesinde istediğin şarkıyı dinleyebiliyorsun ve bu sana bir nebze de mutluluk veriyor, ama bilmem neden, radyoda çıkan şarkıları daha çok seviyorum. Hani öyle ruh halinde oluyorsunuz ki. aşık olunca başka, agresif olunca başka, böyle içinize polyanna kaçınca başka bir modda oluyorsunuz.

ulen yazıcam da kafamda deli düşünceler. nerden başlayacağımı da bilmiyorum. Nnn..  ne yazacaktım sahi ben. Arabeskin de yeri geldiğinde güzel olduğu zamanlar oluyor. Çok sık dinlemesemde, hani radyoda çıkar ya. bu arada radyo hah ondan bahsedecektim, 2 tane ya da 3 tane aktif olarak dinlediğim radyo var. radyovoyage. hoş bunu daha önceki yazılarımda yazmıştım. JoyFM ve PalNostalji. Galiba nostaljik alanda en iyisi PalNostalji, dünya müzikleri arasında en iyisi belki de RadyoVoyage, birde yabancı müzikleri çalan radyolar arasında JoyFm,

Radyoda çalan şarkıları hep aklımda tutup, bir arşiv yapasım var, hani şarkıyı bir yere not almak yerine aklımda tutup sonra hatırlarım diyorum. Ancak şarkıyı hatırlamıyorum. 🙂 bu da zaafım işte. Aaa bak bunun için bir de şey var shazam uygulaması hemen kaydediyorum. SOnra oradan bakar listeme alırım diye, onu da yapmıyorum. Yarın olurda üşenmezsem shazamdaki kayıt listemi atayım buraya.

Şimdilik esen kalın, gene aklıma gelen olursa yazarım ben Zzzz