Aşk sana benzer Filmi

Aşk sana benzer Filmi

Film, egede bir balıkçı kasabasında geçmektedir. Filmin başrolünde Fahriye Evcen(Deniz), Burak Özçivit(Ali) oynamakta. Filmin konusu ve kurgusu hakkındaki yorumlarım film özetinden sonra belirticem.

Kaptan olan Ali, bir lokantanın işletmesini yapmaktadır. Gün boyunca tuttuğu balıklarını müşterilerine servis eden Ali, günlerden bir gün kasabasına Deniz isimli kızı görür. Deniz, işsizdir ve Ali’nin kasabasında dondurmacı olarak işe girer. Bu ikili birbirleri ile Karpuz alma bahanesi ile tanışır. Tanışmaları biraz tatsız olsa da, birbirlerini daha iyi tanıdıkça arkadaşlık ilişkilerini geliştirirler. Geçmişinden kurtulmak isteyen Deniz, bu kasabayı seçmiştir. Çünkü adaya gelmeden önce Deniz’e platonik aşık olan Aykut, her yerde onu aramakta ve onunla geleceğini devam ettirmek istemektedir. Deniz ise Aykuttan kurtulmak istercesine köşe bucak kaçmaktadır. Deniz’in Ali ile olan ilişkisi gün geçtikçe ilerler ve Ali’nin anne ve babasından kalan sahil üzerindeki ev, Deniz’in ilgisini çeker. Burada yaşamak istediğini söyler. Bizim yağız delikanlı, evi onun kullanabileceğini söyler. Bu ev ikisinin aşk hikayesinin başlayacağı yer olacaktır. Gel zaman git zaman birbirine aşkla bağlanan çift, Ali’nin ona evlenme teklifi etmesiyle son bulur. Deniz, kasabadan gitmeye teşebbüs etse de, Ali onu bu yolundan çevirir. Birlikte denizde tekne üzerinde kaptan nikahı ile evlenirler. Aykut ise Deniz’i bulur. Ve gene ona musallat olur. Onu oradan götürmek istese de, Deniz bunu istememektedir. Ali ise Aykut’u kasabasına dışarıdan gelen zengin bir turist olarak gördüğü için aklına Deniz ile olan ilişkisi gelmemiştir. Çünkü Deniz, bunu Ali’ye söylememiştir. Deniz tüm bu olayların sona ermesi için intihara kalkışmak ister. O esnada Ali, Deniz’in önceden Aykut ile olan ilişkisini ve kıza zarar vermek istediğini anlar ve Aykut’un karşısına dikilir. Silahlar çekildikten sonra, Ali’nin yaralandığını görürüz. Ali ise Deniz’i intihar edecekken durdurmaya çalışır. Ama eline aldığı çapa denize düşmesine sebep olur. Ali onu oradan kurtarır fakat kendi kurtulamaz. İlerleyen zamanlarda bir çocukları olmuştur. Çocuğun adı: Ali. Aykut da ölmüştür, Ali de.

Yorum:

Bu kadar saçma, kurgusuz, düzensiz bir film görmedim. Fahriye ile Burak ne kadar iyi oyuncu olsalar da bu film ile kendilerine güzel bir leke sürmüşler diye düşünüyorum. Baştan sona kadar izlediğimde aklımda kalan “şu sahne çok güzel” dediğim hiçbir yer olmadı. Hele ki geçen vaktime yanarım. Sonundaki saçma bitiriş, kızın denize düşmesi, Ali’nin onu kurtarıp kendisinin gebermesi.. 🙂 Ne kadar saçma bi olay yahu. Hele ki yer değiştiren Deniz’i Aykut’un bulması 🙂 Bu kadar gülünç bir olay olamaz 🙂 Dünya üzerinde, ya da neyse neyse Türkiye’de o kadar yer var. Ama ilginçtir ki Aykut, Deniz’i bulmuş. 🙂 Deniz kızı deniz kızı deyip durdular Fahriye’ye… 🙂 Yavuz Bingöl filmde yer alıyorki, bi işe yaradığını görmedim. Sanki “Buraya bir tane daha ünlü oyuncu koyalım, güzel olur abi. İzleyici çok sevecektir” düşüncesi ile 🙂 belki de paraya ihtiyacı olan Yavuz Bingöl’ü koymuşlar. 🙂 Bilsem gidermiydim… 🙂 dedim ilk yavuz bingölü gördüğümde… 🙂 Hııı. Böyle kötülüyorum falan. Hiç mi güzel bir sahnesi yoktu? Eeee. Yoktu… 🙂 belki bu filmin müzikleri güzeldir. Onları da önceden duyduğumuz için güzel geliyor. Zaten son çıkan türk filmlerine bakın. İncir Reçeli mesela, Önceki dönem slow şarkılar boy gösteriyor. Bu filmde de bolca mevcut. 🙂 ayrıca filmi izlerken dikkatimi çeken bir şey ise çoğu kişi filmden sıkılmış olacak ki sıkça 🙂 saate baktı baktı durdu. Veya facebook, instagram, whatsapp a girip baktılar 🙂 Felaket derece de zaman kaybı ve para kaybı diye düşünüyorum… 10 üzerinde 2 ancak alır.

Diğer sitelerden yorumlar

http://film.yazarokur.com/ask-sana-benzer

http://www.beyazperde.com/filmler/film-230848/kullanici-elestirileri/

https://eksisozluk.com/ask-sana-benzer–2080152?p=5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir