2018 yılı nasıl geçti?

2018 yılı nasıl geçti?

Ocak 2018: Yine yeni yılın başlaması ile herşey tam gaz devam ederken öğretmenlik yaptığım okulda derslerin erken tamamlanması halinde, öğrencilerimle Half Life oynamaya devam ediyorduk. Malum Ocak aynın sonlarına doğru 15 günlük tatil vardı. Bizde fırsattan istifade ders sonlarında biraz biraz oyunlar oynuyorduk. Yeğen ise henüz 4 aylık idi, o günlerde. Açık öğretimde devam ettiğim Adalet Bölümündeki derslerdeki başarım ise takdire şayan demeyi çok isterdim ancak Anayasa Hukuku ile Hukukun Temel Kavramları dersinden kalmayı başarabilmiştim. Bilgisayar dersinden bile BC ile geçtiğimi notlarım arasına almışım.

 

Şubat 2018: Bu ay, malum bilirsiniz bazı etkinlikler olmuştu. Kısa bir afyon turu yaptığımı hatırlıyorum. Öncesinde doğumgünüm vardı, doğal olarak 2 yıldır kullandığım lenovo p70’e veda etmiştim. Artık yeni telefon yeni hayallar diyemiyeceğim. ? halen dahi kullanmakta olduğum bu telefon sağolsun artık hafıza konusunda bir hayli bana yardımcı oluyordu. İşyerinde kutladığım doğum günüm ise paha biçilemezdi. 4 yıldır birlikte çalıştığım arkadaşlarımla son doğum günü kutlaması olacağını kim bilebilirdi ki? Buna aralık ayında değineceğim ? Afyon da karahisar kalesine ilk kez tırmanmış ve akabinde afyon merkezde nerelere gidilir nerelerde kahvaltı yapılırı öğrenmiştim. İyi ki yıllık iznim varmış.

Mart 2018: Çocukluk arkadaşım Kadir, Öznur ile evlenerek dünya evine girmişti. Şimdilerde ise bir çocuk bekliyorlar. Ve bu düğünün anlamlı farklı bir yanı ise, benim ömrü hayatımda ilk defa şahitlik ediyor olmamdı diyebilirim. Mart ayının kısır olduğunu söyleyebilirim, eğer yaptığım diğer kısa çaplı gezileri saymaz isek.

Nisan 2018: JDM Spirit Turkey adı altında, zaman zaman yapılan toplantımız, bu sefer nisan ayına denk gelmişti. 22 nisanda yapılacak buluşmadan bir gün evvel arkadaşlarla toplanıp DUTDİBİ diye bi mekana gitmiştik, kendin pişir kendin ye tadında. Ertesi gün ise şirince, sonra pamucak sahiline. Güzel gündü, hatta yapılan çekilişte bana da bir tane sweet çıkmıştır ?

Mayıs 2018: İşçi bayramı ile başlayan bu ayda, sevgili yeğenimin diş partisini yaptığımızı hatırlıyorum. Güzeldi eğlenceli idi. Hatta zaman zaman oda seçimlerine gittiğim günleri de hatırlıyorum. Hatta ve hatta sinemaya gidip, yarıda çıkmak zorunda kalmıştım. Üzücü, çünkü film çok güzeldi ya.. Avengers…

Haziran 2018: Bu ay bayram dolayısıyla, Isparta şarkikaraağaç’a gitmiştik. Ve oradaki doğal yaşam parkını keşfetme imkanı bulmuştum. İnstagram hikayelerimde halen eklidir. Oraya kadar giden ben, burdura gitmezmiyim? Gittim tabi : ) ve burdur Yeşiltepe de bir türk kahvesi içip akşamına üniversite sebebiyle tanışmış olduğum abilerimle vakit geçirmiştir. Buradan saygılar sevgiler, ErcanCanSalih. Bu ay birde seçim olmuştu. Cumhurbaşkanlığı seçimi. Sandık görevlisi olarak görev almıştım bu sefer. Ama bundan sonra alırmıyım belli olmaz. Gece 4 felandı oradan çıktığımızda. : (

Temmuz 2018: Henüz ayın başları iken 2 günlüğüne yine arkadaş ziyareti için, Afyona gidip eğlendiğimizi hatırlıyorum. Yolculuk güzeldi, ortam güzeldi. Daha ne isterim. Hatta bu ay içerisinde İş sağlığı ve güvenliği kursuna da gitmiştim. İzmirde olmanın avantajlarından birisi de bu olsa gerek, Havagazi Fabrikasında ücretsiz konserler yer alıyordu. Ve fırsat buldukça konserlere katılım göstermiştik. Gece Yolcuları, Eda Baba… Ve yeni bir hobi de edinmiştim. Atış 😀 Şarjlı Air Havalı tüfeklerle hedefleri vuruyorduk. Hatta bir hayli hediye de kazanmıştım hani.

Ağustos 2018: Bir kişinin daha Mitsubishi colt sahibi olmasında pay almıştım. : ) Kazasız belasız inşallah. Ve yeğen 1 yaşında… Bayram tatili sebebiyle, uzaklardan gelen arkadaşla, birleşip deniz etkinliği de yaptık. Mangalıydı, okeyiydi, deniziydi derken, güzel vakit geçirmiştik. Ağustos ayının sonuna doğru, Tire Dere Kahveyi de görme imkanım olmuştu. Güzel sessiz sakin bir yer, gitmek isteyenlere tavsiye edilir. Ve bu ay içerisinde Unvan Değişikliği sınavında başarılı olduğumu öğrenmiştim. Artık yaban ellere gideceğimi biliyordum : ( ama … Devamı Aralık ayında.

Eylül 2018 : Yıllık izinler sanırım hafta içi denize gitmek için var. Bolca gezip tozmuştum bu ay. Oh ne ala memleket. Yıllık izin sessiz sakin geçmişti. O sıra bilgisayardaki  internette daha fazla vakit geçiriyor, pubg denilen illeti oynuyordum. Ya da siz öyle bilin …. …… .. ….

Ekim 2018: Bu ay düğün sebebiyle Denizliye gitmiştik. Güzelce araç sürdüm felan. Allaha şükür hiç ceza yemedim. Son 2 senedir. Zaten topu topu 1 tane yemişizdir. O da hızdan. :S Neyse. Bu ay yeni hobi edinmeye başladığımı hatırlıyorum. Çizim, çizmek, karalamak, hala amatör olarak devam etsem de, zevk alıyorum. Boyamıyorum, sadece çiziyorum. Ayın sonuna doğru 29 ekim kutlaması için, İnsanlardan oluşan Atatürk portresinde rol almıştım. Mutluyum.

Kasım 2018: Geçmişte, çooook çokk geçmişte, memur olup da, istifa edenlere ait listelerin düzenlenmesi amacıyla, arşive inip bi güzel toz duman yutmuştuk :s hatırlıyorum da zor günlerdi cidden. Neyse geçti gitti. Hatırlamayayım şimdi. Arabam sınava, aman vizeye girmişti. Çok şükür bunu da atlattı 😛

Aralık 2018: Bu ay 4 yıllık çalıştığım görev yerimden unvan değişikliği sebebiyle ayrılacağımı, kısa bir süre içinde öğrendikten sonra, hemen yeni görev yerime gitmiştim. Zor geldi uzun süre çalıştığın yerden ayrılmak. Tamam ünvanım değişmişti, gideceğimi biliyordum ancak bu kadar hızlı değil. Artık kesinleşince, son kez bilirkişi yemin töreninde görev almıştım. Ama yıl bitmeden, artık yeni yerimde idim. Yeni alışma süreci, yeni insanlar, yeni terimler, yeni işler, yeni … yeni yeni yılar… 2019 herkese sağlık mutluluk başarı ve huzur getirmesi dileğiyle.

Bir cevap yazın